תקועים לנצח בסלון? זה הזמן לשנות אווירה

התקופה האחרונה הפכה את הסלון למקום בו אנחנו מבלים את מרבית שעות היום. כמה התאמות חכמות יהפכו אותו נעים גם בימי סגר.

פורסם בתאריך 23/11/2020

אחרי תקופה ארוכה שבה כל בני הבית ספונים יחדיו בסלון, והבנה כי ייתכן ותקופות כאלו עוד ישובו בהמשך, הגיע הזמן לנצל את השגרה המבורכת ולעשות שינויים קטנים בסלון – כאלה שיעשו את כל הבדל מבחינת הנוחות, ההרגשה והבריאות של כל בני הבית.

נוחות מרבית

אחרי שתקופה ארוכה המשפחה כולה חיה כל יום, כל היום, בסלון, אתם יודעים מה עובד בשבילכם, מה נוח לכם, על איזה מושב כולם רבים ומאיזה הם נמנעים. אם הכיסא שירשתם מסבתא מהמם ביופיו, אך דורש ישיבה זקופה ולא נוחה, הספה עליה נמנמתם בשעות הצהריים בין פגישות גורמת לכאב גב וכולם רבים על הכורסה הרכה בפינה – הגיע הזמן לשינוי. ספות חדשות, גדולות, נוחות ומרווחות, עליהן כל המשפחה יכולה לרבוץ יחדיו בכיף, לצפות בטלוויזיה ולהיות זה עם זו, משנות את החדר ומעלות חיוך על הפנים.

כורסת טלוויזיה מפנקת תשדרג את חוויית הצפייה שלכם, שבטח צברה אי-אלו שעות עודפות בימי הסגר הארוכים, כמו גם את חוויית הקריאה, עבודה על מחשב או שימוש בטלפון, עם תמיכה טובה לגב ונוחות מרבית.

ואם כבר כורסה גדולה בסלון – כורסת מסאז’ מפנקת עם עיסוי איכותי לשרירי הגב הדואבים או כורסת קימה, ש”תבעט” אתכם החוצה כשתצטרכו לקום גם כשאתם במצב בו אתם מרגישים שהתמזגתם עם הכיסא ליציקה אחת, ישפרו את ההרגשה שלכם לאורך כל שעות היום.

פונקציונליות מקסימלית

הסלון הפך מהמקום בו מבלים יחדיו בערב למרכז הבית, כשהוא מחליף משרדים, כיתות, גינות שעשועים ואפילו מסעדות. חשבו מה אתם צריכים על מנת להקל עליכם, בזמן עבודה, למידה או משחק: הדרך הפשוטה ביותר היא לחשוב על המקומות השונים, למשל – המשרד, ולראות מה ניתן לאמץ בעבור הסלון. שולחן צד שיכול להתרומם ולהתאים כשולחן כתיבה, מנורת קריאה עומדת גדולה, שימושית ויפה ישנו את פני הסלון וישפרו את איכות העבודה. הוסיפו שקעים מקובעים לקיר, על מנת שתוכלו להטעין את כל המכשירים הטכנולוגיים, ושקלו להחליף את שולחן הקפה בשולחן עם מקום אחסון לכל הניירת וכלי הכתיבה. הפריטים הללו מתאימים גם עבור הלמידה של הילדים, עם קלסרים מעוצבים לניירת, אגרטלים וצנצנות יפות לכלי הכתיבה ומדפים אלגנטיים לציוד. כל הנדרש הוא מעט שינויים מזעריים על מנת להתאים את הסלון לכל מנעד הפונקציות הרחב שלו.

שינוי הנוף

חצי שנה בהיתם באותה התמונה, נשכבתם על אותה הכרית וראיתם שוב ושוב את הסלון שדבר בו אינו משתנה מלבד תאריך העיתון שעל השולחן. מתיחת פנים פשוטה ולא יקרה יכולה להיעשות על ידי הזזת מיקום הרהיטים בסלון, הוספת צבע לאחד הקירות, רכישת כריות חדשות בצבעים רעננים, מרקמים ודוגמאות ייחודיים או הצבת שטיח חדש בחדר. ארונית לאחסון או מדף חדש שעליהם מונחים ספרים אהובים וחפצי נוי, יוסיפו טאץ’ אישי ויאפשרו לכם להבליט אוצרות שנבלעו סביב הבית. קשטו עם מעט עציצים ופרחים, תמונות חדשות ואפילו כרבולית צבעונית ללילות הסתיו הצוננים, וקיבלתם סלון ישן-חדש ומרגש.

לגוף ולנפש

מרוב צורך בפרקטיות, צריך להזכיר לעצמנו את הפונקציה האמיתית של הסלון – המקום אליו כל בני המשפחה מתכנסים, על מנת לנוח, להירגע וליהנות יחדיו. המקום בו הגוף והנפש חווים תהליך של שחרור וריפוי מכל העומסים של השגרה היומיומית.

פתחו חלונות לרווחה. מומלץ להחליף וילונות כהים בווילונות בהירים וקלילים, ולדאוג לרישות של החלונות, על מנת לאפשר למקסימום אור ואוויר נקי לחדור דרכם, תוך כדי הרחקת חרקים ויתושים ממבצרכם.

הכניסו לסלון דיפיוזר (מכשיר אידוי ארומתרפי) לשמנים ארומתרפיים, והחליפו שמנים בהתאם לצרכים שלכם: לבנדר לשיפור השינה, ורדים להפחתת חרדות או קמומיל לחיזוק המערכת החיסונית הם הפופולריים ביותר.

פנקו את עצמכם עם מכשירי עיסוי לגב או לרגליים, או בכרית שיאצו לצוואר, להקלה על השרירים, הרגעה והרפיה בסוף יום. 

כך גם אם התקופה האחרונה (והמתמשכת) הפכה את הסלון למקום בו אנחנו מבלים את מרבית היום, בעזרת שינויים קטנים ניתן להפיח בו רוח חדשה, מרעננת ומענגת – ולייצור בקלות תחושה של חידוש ושינוי.


אולי יעניין אתכם גם: