נפרדים מהפוך – הכול על ניקוי ואחסון שמיכות החורף

המעבר לשעון קיץ והעלייה בטמפרטורות, מאותתים לנו שבקרוב מאד שמיכת הקיץ תחליף את הפוך החורפי. כך תאחסנו נכון ותשמרו על שמיכת הפוך

פורסם בתאריך 01/06/2023

בשלב ראשון אתם מוציאים רגל אחת מהשמיכה, אחר כך גם היד מבצבצת החוצה, עד שבהדרגה אתם מוצאים את עצמכם מזיעים ומשליכים מעליכם את שמיכת הפוך החורפית. נראה שהגיע הזמן להחליף לשמיכת קיץ קלילה ולאחסן את הפוך המפנק עד לעונה הקרה הבאה.

שמיכת חורף יכולה לשמש אותנו במשך שנים ארוכות אם רק נדע לטפל בה נכון. אז איך כדאי לאחסן את השמיכה החורפית מבלי שהיא תיהרס או תיפגע? אספנו לכם כמה כללי אצבע חשובים שכדאי לעקוב אחריהם:

אוורור וניקוי

לפני שאתם מאחסנים את השמיכה כדאי לאוורר אותה היטב, ולהקפיד לא לעשות זאת תחת שמש ישירה. למען האמת, רבים מאיתנו מעדיפים להתכרבל עם שמיכת הפוך העבה במיטה גם בחודשי הקיץ  ולהדליק את המזגן בחדר על טמפרטורה נמוכה. אבל בין אם אתם נשארים צמודים לשמיכה לאורך כל השנה או שאתם נפרדים ממנה לתקופת הקיץ, מומלץ מאוד לנקות אותה כמו שצריך לפחות פעם או פעמיים בשנה.

הניקוי תלוי בסוג השמיכה ותמיד צריך לעקוב אחר הוראות היצרן. שמיכות סינטטיות ניתן לרוב לכבס בבית במכונת הכביסה, ושמיכות פוך טבעי מומלץ לשלוח לניקוי יבש. כך, תוכלו להיפטר מלכלוך, זיעה ושומני גוף שנספגו בשמיכה וגם מגורמים אלרגניים למיניהם, כמו קרדית האבק.

אגב, אם אתם כבר מוסרים את שמיכת הפוך הטבעית שלכם לניקוי יבש, מסרו באותה הזדמנות גם את כריות הפוך שלכם. מאחר שבמהלך השינה מערכת הנשימה שלכם הכי צמודה לכרית, כדאי מאוד לנקות אותה כראוי לפני האחסון.

אחסון חכם

הכי נכון לאחסן שמיכת פוך במקום מוצל ויבש. הימנעו מאחסון שמיכת פוך בסביבה לחה, מכיוון שזה עלול לגרום למילוי של השמיכה להתמלא בעובש או טחב. רבים מאחסנים את שמיכת הפוך שלהם בתוך שקיות ניילון. עם זאת, ההמלצה היא לאחסן את השמיכה דווקא בתוך שקית מבד נושם או ציפת בד, כך שהפוך והבד המכסה את הנוצות ינשמו ולא יצברו ריח. ניתן גם לאחסן את השמיכה והכריות בשקיות ניילון אטומות בוואקום כדי למנוע כניסת לחות או חלקיקי אבק והצטברות ריחות.

כשאתם מכניסים את השמיכה לשקית האטומה או לציפה, קפלו אותה כמו שצריך. כדי למנוע ממנה להתעוות ו”לאבד צורה”, קפלו אותה לשניים לאורכה ולאחר מכן קיפול נוסף לרוחב.

עדיף לאחסן את השמיכה והכריות בארגז המצעים שמתחת למיטה או בארון נקי מחומרים וכלים כמו חומרי ניקוי, פחיות צבע או כלי עבודה חדים שיכולים להרוס אותה.

אם אתם ממש רוצים להיות בטוחים שהשמיכה תגיע שלמה לחורף הבא, הציצו מדי פעם ושימו לב ששום מזיקים או לחות לא מצאו את דרכם אל תוך שקית האחסון.

עד לחורף הבא

כשמגיע שוב החורף, ואתם רוצים להוציא מהאחסון את השמיכה החמה, הקפידו לאוורר אותה במשך כמה שעות לפני השימוש. זאת, כדי להסיר לחות שאולי בכל זאת הצטברה במהלך האחסון.

אם תעקבו אחרי הטיפים האלה ותטפלו נכון בשמיכות החורף שלכם, תוכלו לחזור להתכרבל איתן וליהנות משינה מוצלחת גם בחורף הבא.


אולי יעניין אתכם גם: