סלון פינתי או מערכת ספות? כך תבחרו נכון

רגע לפני שבוחרים מחדש את פינת הישיבה המשפחתית, הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון

פורסם בתאריך 15/05/2024

אם אתם בעיצומו של שיפוץ או חושבים על לרענן את הבית, בטח כבר השקעתם מחשבה בעניין עיצוב הסלון וספציפית – בסוגיית הספה. בעוד ישראלים רבים בוחרים באופן כמעט אוטומטי במערכת ספות שכוללת ספת שלישייה, ספה זוגית וכורסה או שתיים (או שילוב אחר של אלו) – אחת לכמה זמן מרים את ראשו טרנד הספות הפינתיות והופך לאלטרנטיבה אמיתית, הן בסלונים שממוקמים בחללים גדולים במיוחד והן בחללים קטנים. אבל מה באמת ההבדל הגדול בין שתי האופציות, ואיזו עדיפה בסלון הפרטי שלכם? יצאנו לבדוק.

באיזה חלל מדובר?

התפיסה הרווחת היא שספות פינתיות מתאימות לסלונים גדולים במיוחד. היא נובעת מכך שהספה הפינתית מאסיבית יותר ממערכת ספות, ולכן, כך על פי אותה תפיסה, גם תתפוס נפח גדול יותר. כאן כדאי לדעת שבאמת, ברוב המוחלט של המקרים, הספה הפינתית תהיה פריט הריהוט הגדול ביותר בחדר, יחד עם זאת, זה עדיין לא אומר שהיא לא תתאים לחללים קטנים או בינוניים.

דעו שהיתרון של ספה פינתית בסלונים קטנים הוא שהיא חוסכת את החלל “המת” שבין הספה הגדולה והזוגית במערכת הספות (או בין הספה והכורסה), ובעצם “פותחת” את החלל, ולא מעמיסה עליו – כפי שנהוג לחשוב. אם הסלון שלכם קטן במיוחד ואתם חוששים מתחושת עומס, תוכלו לבחור בספה פינתית בעלת מראה פחות מאסיבי, ובנוסף, כדי “לאוורר” את החלל, תוכלו לבחור בריהוט משלים “קל” כמו מזנון ארוך ומודרני ושולחן קפה קטן ועגול או מלבני וצר.

מיקום הספה

אם חלל הסלון שלכם גדול במיוחד, תוכלו לשחק עם מיקום הספה הפינתית ולבחור האם להצמיד אותה לפינת החדר או דווקא למקם אותה במרכזו – עם מספיק מקום לתנועה מסביב. בחללים קטנים, לרוב, לא תהיה לכם ברירה אלא להצמיד את הספה הפינתית לפינת החדר. מערכת ספות, לעומתה, תאפשר משחק גדול יותר עם מיקום הספות והכורסאות, הן בחללים הגדולים והן במצומצמים.

הרגלי חיים

אחד המאפיינים המרכזיים של הספה הפינתית הוא שהיא “מחבקת” את היושבים עליה. לכן, אם הסלון שלכם הוא מרכז הבית, ואם אחד הבילויים המשפחתיים האהובים עליכם הוא להתכרבל מול נטפליקס ולהירגע בסוף הערב – הספה הפינתית נוצרה בדיוק בשבילכם. הספה הפינתית, בדרך כלל, תוכל להכיל את כל המשפחה ותיצור תחושת קרבה וחמימות בבית. לעומת זאת, אם אתם מאוד נהנים לארח ועושים את זה הרבה, ובסלון שלכם יש מקום לספה פינתית בלבד, יש סיכוי שהיא פחות תתאים לאורח חייכם. לאוהבים לארח כדאי להיצמד למערכת הספות, על מנת לאפשר לאורחים להתרווח, ולראות זה את זה בנינוחות משני צידי החדר.

עיצוב הסלון

הספה הפינתית, במידה רבה, מגדירה את החלל ולכן גם את מראה החדר. אחרי הכל, מדובר בפריט ריהוט מסיבי שיכתיב את צבעוניות החדר והאווירה בו. מערכת הספות, לעומתה, תאפשר משחקיות וגיוון גדול יותר. תחת מערכת הספות תוכלו לשלב בין סגנונות ובדים, ולגוון בצבעוניות. כמו כן, אם יבוא יום ותרצו לשנות את מראה הסלון, תוכלו לעשות זאת דרך שינוי פריטי ריהוט מסוימים בסלון ולא דרך החלפת הספה הפינתית כולה – מה שיאפשר לכם מרחב תמרון רחב יותר.

ובשורה התחתונה

כולנו התרגלנו לכך שניתן למצוא היום ספות וכורסאות כיד הדמיון הטובה עלינו, אבל האם ידעתם שגם בספות פינתיות יש מגוון רחב מאוד של אפשרויות? הספות הפינתיות של היום מגיעות בעיצוב כפרי, מודרני, עם משענת או בלי, כשהכיוון שלהן פונה ימינה או שמאלה ועוד, ועוד. כשאתם ניגשים לקבל החלטה דעו שכל האפשרויות מונחות לפניכם, כמו גם האפשרות לספה עם שזלונג – שמאפשרת ליהנות מכל העולמות. ובעוד מערכת הספות תתאים כמעט לכל סלון ותאפשר אפשרויות עיצוב גדולות יותר, הספה הפינתית תעניק לביתכם תחושת חמימות ומשפחתיות אמיתית.


אולי יעניין אתכם גם: