5 דברים שישדרגו את האווירה בסלון הביתי

נקלעתם לבידוד ביתי? אין לאן לצאת בערב? זה הזמן לוודא שהסלון שלכם הוא המקום הכי נעים לבלות בו.

פורסם בתאריך 23/11/2020

בתקופה האחרונה, “ביתנו הוא מבצרנו” קיבל משמעות חדשה ובמקום לחפש לאן לצאת – אנחנו צריכים להתמקד בשדרוג החלל הקיים. אם מפאת הצורך הנדרש בבידוד, ואפילו אם רק חזרתם הביתה אחרי יום עבודה ארוך וגיליתם שאין לכם בדיוק לאן לצאת – הכתבה הזו בשבילכם. הנה חמישה דברים שתוכלו לעשות כדי לשדרג בטירוף את האווירה בסלון.

עציצים, עציצים, עציצים

אפייה, ציור ומקרמה הם רק חלק מהתחביבים שאנשים פיתחו בתקופת הקורונה. תחביב נוסף שכבר מזמן הפך לטרנד הוא כמובן הגינון הביתי. ג’ונגלים עירוניים החלו להתפתח בתוך סלונים של דירות בכל רחבי הארץ, ואנשים שמעולם לא גידלו משהו מעבר לדגי זהב החלו לטפח גינות ירק, לקטוף עשבי תבלין מהאדנית הקרובה ולהבחין בלי שום קושי בין קלתאה אורנטה למרנטה (לא, אלה לא קללות בלטינית).
ויש לזה סיבה טובה: העציצים לא רק מכניסים צבע לחלל, הם גם יכולים לטהר את האוויר בחדר ולייצר יופי של תעסוקה לשעות הפנאי. אם חשקה נפשכם בשדרוג זול ויעיל – תכניסו הביתה קצת ירוק, קנו אדניות יפות לשתילה ואתם מסודרים לתקופה הקרובה.

גופי תאורה

גופי תאורה הם מסוג הפריטים שמשדרגים את החלל ברגע, גם בלי שיבלטו באופן מיוחד. הם לא בהכרח מושכים תשומת לב, אבל עצם זה שהם שם יכול לעשות את כל ההבדל. בנוסף לגופי התאורה הסטנדרטיים, קיימים היום המון פתרונות תאורה מיוחדים כמו נורות פחם, שרשרת נורות ואפילו אהילים מעוצבים שאפשר למצוא בשווקי הפשפשים, שישדרגו את חלל הסלון ברגע. גופי התאורה מגיעים בטווח אדיר של מחירים מגוונים, ולכן לפני הרכישה – מומלץ מאוד לערוך סקר שוק.

כריות נוי

לרבים יש נטייה לזלזל בכריות נוי, או לכל הפחות, לא להשקיע בהן מחשבה מיוחדת. אבל האמת היא שבהרבה מקרים, כריות הנוי הן זריקת הצבע הכמעט יחידה בסלון. לכן, במיוחד בסלונים עם ריהוט כבד יחסית, בצבעי שחור-אפור-חום, שווה לחשוב על שילוב של כריות צבעוניות בטקסטורות שונות, מבדים קלילים ונושמים. בנוסף, דרך צבע הכריות תוכלו להתכתב עם חפצי נוי אחרים שנמצאים בחלל, עם התמונות שתלויות על הקיר או עם צבעים בולטים אחרים שמצויים בבית.

כורסאות עיסוי מפנקות

בניגוד לכריות נוי ועציצים, ספות עיסוי הן השקעה שהעלות הראשונית שלה אמנם גבוהה יחסית, אבל היא בהחלט משתלמת. דווקא בתקופה הלחוצה הזו, אין כמו לחזור הביתה ולהקל במעט על השרירים התפוסים וכאבי הגב. תחושת הספא בתוך הסלון הפרטי היא ההגדרה של שדרוג החלל, וכנראה שבתקופת הקורונה, שנראה שלא הולכת להיגמר בקרוב, כורסת עיסוי היא המתנה הכי טובה שתוכלו לקנות לעצמכם וליושבי הבית – פשוטו כמשמעו.

צביעת הקיר

אחת הדרכים הפשוטות והמיידיות לשדרוג הסלון היא לייצר “קיר כוח” – קיר שצבוע בצבע ששונה מגוון הקירות האחרים, שיסיט אליו את תשומת הלב ויכתיב את האווירה בחלל. קירות בהירים יותר יצרו תחושה רומנטית והרמונית בחדר, בעוד קירות כוח בצבעים חזקים ישדרו עוצמה ויוקרה. כך או כך, אם תבחרו לצבוע את אחד הקירות, השתדלו להתכתב עם הצבע שבחרתם דרך אלמנטים אחרים בסלון כמו כריות או חפצי נוי.


אולי יעניין אתכם גם: