מה אומרת עליך הכורסה שלך?

מה אומרת עליך הכורסה שלך?

המתפנק, הפונקציונלי, הסטייליסט והסטלן: מה אומרת עליכם הכורסה הביתית שלכם?

“הראה לי את הכורסה שלך – ואומר לך מי אתה”. כן, בדיוק כמו סגנון הלבוש שלנו, סוג הרכב שחונה בחנייה שלנו או התמונות שתלויות לנו על קיר הסלון, כך גם הכורסה נחשבת לאלמנט עיצובי כה משמעותי עד שהוא יכול ללמד בקלות על אופיו של האדם, בעל הרהיט.

המתפנקים

נתחיל בהם, כי ככה הם אוהבים. בקרב המתפנקים, הכורסה לאו דווקא תהיה הטרנדית ביותר או המעוצבת ביותר. אך הנוחות, הו הנוחות, תיתן את הטון – ובגדול. הכורסה של המתפנק תהיה הרהיט הכי נוח שישבתם עליו מעודכם, עם מושב עשוי מקפיצים, ספוג אורתופדי איכותי מאוד וכמובן ריפוד חלק ונעים למגע. היא תעטוף אתכם ברכות כשתשבו עליה וכל מה שתחשבו עליו ברגעים הבאים הוא: ״איך אני מוציא מהחדר את האנשים שמפריעים לי להתמסר לנמנום מתוק על הרהיט הסופר נוח הזה?״. המהדרין, אגב, ירכשו כורסה נפתחת.

הפונקציונאלי

מעבר חד. הטיפוס הפונקציונאלי יבקש מהכורסה שלו להיות רהיט שלone stop shop . בא לו לתפוס עליה תנומה קלה? היא בעלת אופציית רקליינר פשוטה. מתחשק לו לקרוא עליה ספרים בנוחות? הכורסה רחבה מספיק לשינוי זוויות ישיבה תוך כדי קריאה ארוכה. הוא לקראת צפיית בינג’ וזקוק רק להטיית גב קלה? גם זה כלול. עיקרו של דבר, עבור האדם הפונקציונאלי הכורסה היא הכלאה שצריכה למלא אחר ייעודים שונים שהוא סימן לעצמו. ברגע שזה קורה, הכורסה יכולה להישאר בסלון כמעט לנצח. וכן, היו דברים מעולם.

מה אומרת עליך הכורסה שלך

עוד בנושא:

מלכודת דבש: 6 שדרוגים שבזכותם לא נרצה לקום מהכורסה

להתפנק בכורסה הביתית: המדריך לבחירת ריפוד לכורסה

הסטייליסט

לעומת האדם הפונקציונלי, הטיפוס הסטייליסט יבחר לעצמו כורסה המשתלבת בקו העיצובי של הבית, או כזו שיצאה רק לאחרונה במסגרת ליין חדש ומסעיר של מעצב בעל שם. בביתם של הסטייליסטים תוכלו לראות למשל כורסאות מרופדות בהשראה אירופאית קלאסית או לחלופין כורסאות רטרו של שנות ה-60 בצבעים עזים. כורסאות סטייליסטיות אחרות יהיו בעלות מראה מודרני המשלב עור ומתכת או כאלו שמתכתבות עם הקו העיצובי המינימליסטי של הבית כך שהן יהיו בעלות נפח וגודל קטנים מהממוצע.

הסטלן

אם הזדמנתם לבית שבו נראה כי הכלב אכל את ריפוד הכורסה – כנראה שהגעתם לביתו של הסטלן. הכורסה תהיה לרוב בעלת בליטה לא נוחה באחד מחלקי המושב, ככל הנראה תוצאה של קפיץ שיצא מהמקום, אבל למי אכפת. מבחינה עיצובית היא תהיה, אם לשפוט על סמך ניסיון החיים, בעלת גוון חום דוהה ופה ושם תמצאו בה גם חורים קטנים בגלל הגיצים. אגב, אופציה אחרת לכורסה של סטלן היא כורסה יחסית חדשה. היא תהיה פשוטה מאין כמותה, כשהדגש היחיד הקיים בה הוא על נוחות, כלומר ישיבה של שעות בחוסר מעש. על פונקציונליות ומבנה אורתופדי בריאותי, הס כמובן מלדבר.

לסיכומו של דבר, אפשר לומר שכל כורסה שעולה בדמיונכם מבחינת צורה, צבע, סוג ריפוד ופונקציות פעולה קיימת כיום בשוק, כך שלכם רק נותר להיסגר באופן מוחלט על סוג הכורסה שהכי מתאים לכם, לתקציב אותו מראש, ולהתחדש בכורסת החלומות שלכם.