עבודה היברידית מהסלון – איך עושים את זה כמו שצריך?

עבודה היברידית מהסלון – איך עושים את זה כמו שצריך?

עם קצת השקעה בתשתית טובה ובספה מפנקת – גם המעסיק לא ירצה שתעזבו את הסלון הביתי.

אחד היתרונות (או החסרונות, כל אחד לטעמו) שמגפת הקורונה הצליחה להנכיח בחיינו היא את אפשרות העבודה מהבית. למעשה, עוד טרם המגיפה מיליוני בני אדם ברחבי העולם החלו להתנתק אט אט מהנסיעות הממושכות לעבודה והחלו לעבוד בצורה חלקית מהבית באמצעות אפליקציות דוגמת זום, פייס טיים או סקייפ, במה שמכונה כיום מודל עבודה היברידי.

שוק העבודה נאלץ ברובו להתיישר עם המגמה החדשה, וגם כיום – לאחר שעברנו בישראל את שיא הקורונה חברות רבות מציעות לעובדיהן להמשיך לעבוד במודל ההיברידי בו יום או מספר ימים בשבוע הם עובדים מהבית.

בראשית הדברים הזכרנו כי יש אנשים הרואים במודל החדש חיסרון ולאו דווקא הזדמנות ולרוב הדבר נובע מאי היכולת לאמץ דפוסי עבודה נכונים ויעילים מהבית. אז איך עושים את זה נכון? איך אפשר גם לתפקד בצורה גבוהה בעבודה וגם להמשיך לרבוץ על הספה מבלי להוריד את הפיג’מה? הנה לכם מספר כללי אצבע לעבודה היברידית מהסלון:

מקבלים החלטה להיות פרודוקטיביים

בין אם אתם עובדים מרחוק יום בשבוע או יותר, חשוב לוודא שאתם מוכנים להיות פרודוקטיביים. אם בעיני רוחכם אתם רואים את עצמכם קמים מאוחר לעבודה, מנקרים מול מסך המחשב או פשוט צופים בטלוויזיה שמולכם, אז אתם ממש לא שם. עליכם להפנים שעבודה מהבית היא עבודה לכל דבר ושהמעסיק ידרוש מכם את אותה רמת פרודוקטיביות אליה הורגלתם במשרד.

צרו לכם מרחב עבודה פונקציונלי

לא לכולם יש משרד ביתי ייעודי, אך אם החלטתם (או שהחליטו בשבילכם) להתחיל לעבוד במודל היברידי, אזי קריטי שיהיה לכם מקום פרטי ושקט לעבודה שלכם. אם הדבר אפשרי, הפרידו את אזור העבודה מהחללים האחרים  והשתמשו בו רק לעבודה, לא לפעילויות אחרות.

מזערו הסחות דעת

אם יש לכם כלב רעשני בבית או שבדירה הסמוכה אליכם מבצעים שיפוץ רועש במיוחד, מומלץ להשקיע ברכישת אוזניות מבודדות רעשים. אם להבדיל, הילדים  שלכם נשארים איתכם בבית בגלל בידודים או חופשות למשל, נסו לתכנן את יומכם למול יומו של בן זוגכם כך שאתם תעבדו משמרת בוקר והוא במשמרת ערב, וההפך. הדבר אומר שככל הנראה תצטרכו להציף בפני המנהל שלכם את הצורך בהחלפת שעות העבודה.

היעזרו בטכנולוגיה

לביצוע שיחות בינלאומיות עם נציגי החברה בחו”ל התרגלנו כבר לאפליקציות דוגמת וואטסאפ, זום או סקייפ להתקשרות טלפונית זולה מבעבר. אחד האספקטים הטכנולוגיים החשובים בעבודה מהבית הינו שמירה על מהירות גלישה שתאפשר לכם לעבוד על המחשב בצורה אופטימלית: הפגיעה במהירות הגלישה יכולה לנבוע מצריכת תכנים רבים מדי בו זמנית ומיצירת עומס גדול על תשתיות האינטרנט.

אחד האמצעים להתגבר על כך היא להציב את הנתב האלחוטי במיקום כמה שיותר מרכזי בבית, כדי לקבל את הטווח המקסימלי של הנתב לאורך כל הדרך ללא חסימה של קירות או חפצים שונים. לכן מיקום טוב יהיה על מדף או שולחן, וכמובן שלא על הרצפה. בנוסף, הפעילו מחדש את הנתב מעת לעת לפרק זמן של כ-20 שניות. למרות שהנתבים כיום חכמים יחסית, לפעמים עושה להם טוב אם מכבים אותם ומבצעים הפעלה מחדש.

השקיעו בספה טובה

ברבות הימים, השעות ופגישות הזום, תגלו שמכיוון מסוים מאד של הגוף כבר קיבלתם צורה של כיסא – או של ספה. ואנחנו אומרים, אם כבר עבודה מהסלון, בואו נעשה את זה בקלאסה: ספה נוחה ואיכותית, כריות מפנקות לתמיכה בגב והרבה סיכוי שגם המעסיק יהיה מרוצה למדי – כי מספה כזו, עם הלפ-טופ על הברכיים, לא נמהר כל כך לקום.