מלכודת דבש: 6 שדרוגים שבזכותם לא נרצה לקום מהכורסה

מלכודת דבש: 6 שדרוגים שבזכותם לא נרצה לקום מהכורסה

אבזור מפנק, כריות נוחות ואפילו אמנות מודרנית לאווירה – כל אלה יכולים לשפר את חוויית הרביצה על הכורסה כך שלא נרצה לסיים אותה, לעולם.

אתם מכירים את הרגע הזה. אתם חוזרים הביתה, גמורים, עייפים ואחרי יום עבודה עמוס, וכל מה שאתם רוצים זה לשבת על הכורסה או הספה בסלון, ולא לזוז ממנה לעולם.

ולא רק אתם. למעשה, יש אנשים שלקחו את כל היופי הזה ממש לקצה. אותם שוכני ספות שדרגו את סביבת הכורסה והספה והפכו אותה לנעימה הרבה יותר, כך שלא באמת יצטרכו לקום ממנה, אלא אם ממש יהיו חייבים. רוצים קצת השראה? קבלו כמה רעיונות:

כריות צבעוניות

אחת הדרכים לשדרג את חלל הסלון ו”להרים” אותו מבחינת הצבעוניות והנראות, היא להשקיע בכריות נוי נוחות ומיוחדות. תוספת של שתיים או שלוש כריות לכורסה תהפוך את הישיבה בה לנוחה יותר, ואת הכורסה לכזו שנעים יותר לשקוע ולהישאר בתוכה. שימו לב שכשזה מגיע לכריות ניתן לרכוש את הכרית והכיסוי בנפרד, וכך לרענן מדי פעם את נראות הסלון כולו. כמו כן, רצוי לבחור בכריות ש”שוברות” את הצבעוניות בחדר, ונותנות גוון חדש לחלל.

ריפוד מפנק

אין הרבה דברים מפנקים כמו ריפוד כורסה נוח במיוחד. בדים טבעיים כמו כותנה ופשתן יהיו בדרך כלל בין האופציות היותר נעימות שתוכלו לבחור מהן, בטח בארץ שטופת שמש כמו ישראל בה חם ברוב ימי השנה. הבדים הללו הם בדים “נושמים”, שידועים ביכולות ספיגת הזיעה הגבוהה שלהם ולכן יתאימו במיוחד לאקלים הישראלי. בנוסף, הם יקנו מראה רך לכורסה, יהיו נעימים למגע ויתנו תחושה טבעית לחלל החדר. בדים נוספים שאפשר לבחור מהם הם בדי מיקרופייבר שארוגים שתי וערב ונותנים תחושה של בד קטיפתי ונעים, והיתרון המרכזי שלהם הוא שהם קלים לתחזוקה ולניקוי.

כורסת מסאז’

יותר ויותר אנשים בוחרים להכניס אל הסלון הביתי כורסת עיסוי, ובסוף היום, ביחד עם כוס יין וסרט טוב, לקבל גם עיסוי מפנק על הדרך. אחרי הכל, מה יכול להשתוות למסאז’ טוב שמרפה מתחים, משחרר את השרירים התפוסים, ופשוט עושה נעים. היום אפשר למצוא בשוק מגוון רחב של כורסאות מסאז’ בטכניקות שונות ובמגוון מקצבים ועוצמות, שמאפשרות מסאז’ נעים שמתאים לכל דיירי הבית.

מנורת קריאה

אם גם אתם מעדיפים להעביר את הערבים בקריאה נעימה ורגועה של ספר או עיתון, כדאי שתצטיידו מראש במנורת קריאה טובה שתכוון את האור על הכורסה. אותן מנורות גבוהות ש”עומדות” מעל הכורסה יכולות לשדרג משמעותית את נראות החלל, ולהכניס חום וביתיות לחדר. זאת בנוסף לכך שהן ישדרגו את חוויית הקריאה עם אור נוסף שיופנה בדיוק אל הטקסט הכתוב.

שולחן צד

הדבר האחרון שתרצו לעשות ברגע שכבר תשקעו אל תוך הכורסה הוא להתחיל לחפש מקומות להניח עליהם את השלט, כוס הקפה, הספר או אפילו העיתון שאתם קוראים. לכן מראש דאגו להצטייד בשולחן צד קטן לצד הכורסה ובמרחק קצר ממנה, על מנת שלא כל הרמה של כוס הקפה תהפוך לסימפוזיון שלם, ושהכורסה הנוחה שכבר שקעתם בתוכה לא תהפוך לעול מעיק. שולחנות הצד מגיעים במגוון גדלים וצורות, ורצוי למקם אותם כך שגם כשאתם שקועים עמוק בתוך הכורסה – תהיה לכם נגישות מלאה אליהם.

אמנות, אמנות, אמנות

לפעמים, בסוף היום, כל מה שאנחנו צריכים זה פשוט להימרח על הכורסה ולבהות בקיר שממול. דווקא לטובת הרגעים האלו, רצוי שיהיה מולנו דבר מה מעניין לבהות בו. אומנות על קנבס, ציור מים או שמן, או אפילו אמנות מודרנית שתוצב על הקיר יכולה לשדרג מאוד את חוויית הישיבה על הכורסה, בין אם באופן מודע או לא, ולכן – שווה להשקיע בה.